ریبون چیست؟

سیستم های تجهیز و شناسایی خودکار

ریبون

ریبون چیست ؟

برای اینکه بتوانیم بر روی انواع برچسب چاپ کنیم باید از جوهر مخصوص این کار که اصطلاحاً ریبون نام دارد، استفاده نماییم. همچنین برای هر نوع لیبل، جوهر  مخصوص آن وجود دارد تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری به دست آید. ریبون ها ازنظر شکل ظاهری یکسان می‌باشد ولیکن با توجه به مواد تشکیل‌دهنده آن دارای کاربردهای متفاوتی می‌باشند. در ادامه انواع و کاربرد آن در چاپ برای انواع لیبل ها را با هم بررسی میکنیم.

ریبون وکس

ریبون وکس

ریبون وکس ، مناسب چاپ استاندارد بر روی برچسب های کاغذی میباشد. یکی از مزیت های ریبون وکس میزان شفافیت چاپ بسیار بالا و عملکرد بی نظیر در سرعت چاپ بالا با به کار بردن حرارت کمتر میباشد.
ریبون وکس دارای ماندگاری چاپ به مراتب کمتری در مقابل سایش میباشد، ولی با توجه به قیمت مقرون به صرفه آن بیشترین استفاده را در صنایع بسته بندی دارد

ریبون وکس رزین

ریبون وکس رزین

ریبون وکس رزین مناسب چاپ بر روی لیبل های کاغذی و صدفی میباشد که از مقاومت بالاتری نسبت به ریبون وکس در مقابل سایش برخوردار است.

یکی از مزیت های این نوع از جوهرهای مخصوص کیفیت و وضوح بالای چاپ آن و مقاومت در مقابل سایش و حلال ها میباشد.و عمده مصرف آن در صنعت مواد غذایی ، نساجی ، خودرو و لوازم خانگی میباشد.

ریبون رزین
ریبون رزین

ریبون رزین مقاوم ترین نوع ریبون برای چاپ لیبل های پی وی سی ، متال ، ترانسپارنت و اموال میباشند که در تنظیمات برای چاپ مناسب بایداز سرعت پرینتر کمتر و حرارت و انرژی بالایی استفاده نمود.

چاپ این نوع ریبون در برابر مواد شیمیایی ( حلال هایی از قبیل الکل و هگزان ) و حرارت و سایش و بقیه عوامل محیطی مقاوم است. و از جمله گران ترین ریبون های حرارتی در مقایسه با سایر ریبون ها میباشد.

حساب کاربری