سیستم های تجهیز و شناسایی خودکار

برچسب (لیبل)

لیبل کاغذی

لیبل کاغذی

لیبل های پشت چسبدار کاغذی در انواع گلاسه ، نیم گلاسه (آرت) و مات که از نظر خاصیت چسبندگی میتوانند در دو نوع هاتملت و آکریلیک موجود باشند.

متداولترین و پرمصرف ترین نوع لیبل پشت چسب دار نیم گلاسه(آرت) 65-80 گرم با چسب هاتملت میباشد که میتواند با توجه به نیاز و سلیقه ی مصرف کنندگان دارای رنگ های متنوعی هم باشند.

 در صورتی که در مقابل عوامل محیطی شدید مثل باران و یا آفتاب شدید قرار نگیرند اینگونه برچسب ها را میتوان بر روی بسته بندی کارتن و همچنین پالت مخصوص محصولات استفاده کرد، که بیشترین کاربرد این نوع لیبل در صنایع مختلف از قبیل مواد غذایی، نساجی و شرکت های پست و حمل و نقل میباشد.

نوع ریبون مصرفی برای چاپ آن ریبون وکس و یا وکس رزین میباشد.

شرایط ایده آل نگه داری لیبل: دما 20 الی 25 درجه سانتیگراد و رطوبت  150 الی  160  میباشد.

لیبل - برچسب PVC

لیبل پی وی سی PVC Label

رویه هایی از جنس فیلم های پلیمری میتوانند مات، شفاف، براق و متالایز، سفید یا رنگی باشند.  رویه های مات فیلمی  PVC،PP،PE،PET  و رویه های شفاف فیلمی PP،PET،PE بنام ترانسپارنت و همچنین رویه های فیلمیPET نقره ای بنام متال می باشند.

لیبل های پی وی سی در برابر پارگی و کشش و در برابر حرارت غیر مستقیم تا 80درجه سانتیگراد و همچنین مایعات و حلال هایی مانند الکل و آب و مواد شوینده مقاوم میباشند. با توجه به کیفیت بالاتر لیبل های  PVC و نیاز به ماندگاری چاپ این نوع لیبل، ریبون مصرفی آن وکس رزین،زرین و یا سوپر رزین پیشنهاد میگردد

کاربرد عمده این نوع لیبل در صنایع مختلف از جمله صنایع خودروئی، لوازم خانگی، شیمیایی و دارویی میباشد.

BLKR

لیبل متال Metal Label

لیببل متال یکی از مقاوم ترین لیبل هایی است  که از نوعی آلیاژ فلز ساخته شده است و مقاومت زیادی از نظر کشیدگی دارند.

این نوع لیبل در برابر حرارت غیر مستقیم تا 150 درجه سانتیگراد  تمام خواص خود را از جمله چسبندگی حفظ میکند. از دیگر ویژگی های کم نظیر آن میتوان به مقاومت چاپ در برابر انواع حلال ها از قبیل الکل و هگزان اشاره کرد.

با توجه به اهمیت ماندگاری چاپ بر روی این نوع لیبل اصولا میبایست از ریبون های مقاوم مانند رزین و سوپر رزین استفاده نمود.

برچسب متال یکی از پر طرفدار ترین و پرکاربردترین برچسبها درصنایع لوازم خانگی و صنایع خودرو سازی برای چاپ اطلاعات روی قطعات و سطوح فلزی میباشد.

برچسب

لیبل ترانسپارت Transparent Label

لیبل ترانسپارنت (Transparent) یا شیشه ای یکی دیگر از انواع برچسب های مقاوم است که این نوع برچسب شفاف و بی رنگ بوده و همین خاصیت باعث میشود که پس از چاپ روی آن از هر دو طرف قابل رویت باشد.

لیبل ترانسپارنت دارای مقاومت بالایی در برابر کشیدگی و پاره شدن و عوامل محیطی میباشد. بدلیل خاصیت چسبندگی بالا این نوع برچسب مناسب روی سطوح شیشه ای در صنعت خودرو سازی و در صنایع آرایشی و بهداشتی و یا برای لمینت کردن دیگر لیبل ها میباشد.

برای چاپ روی این نوع برچسب ها باید از ریبون وکس رزین و یا رزین استفاده کرد. نکته ی دیگر که در خصوص لیبل شیشه ای حائز اهمیت است این بوده که به دلیل شفافیت آن سنسور لیبل پرینتر فضای خالی بین دو لیبل را تشخیص نمیدهد و یا به اصطلاح نمیتوانند سنس کنند.برای رفع این ایراد از  علامت چاپی خاص تحت عنوان بلک مارک (Black mark) باید استفاده کرد.

لیبل گچی خرد شونده security

لیبل گچی خرد شونده Security Label

برچسب گچی خرد شونده(امنیتی) انواع متفاوتی دارد که میتوان به برچسب هایی از جنس شبرنگ گچی،لایه و … اشاره کرد.

این نوع لیبل ها بعد از چسباندن به محصول قابل کندن نیستند و در صورت سعی به کندن خرد میشوند.این گونه لیبل ها بیشتر برای کارهای امنیتی و گارانتی محصولات خاص و برای اصالت کالا و اموال گردانی استفاده میشوند که با یک برنامه ساده و دستگاه Handheld گزارش کامل از اموال موجود در شرکت ها را دریافت کرد.

کمپانی های مطرح در زمینه تولید لیبل  اموال شرکت های UPM فنلاند،Rollcover ایتالیا و Fasson اسپانیا میباشند.

ریبون مناسب جهت چاپ روی لیبل گچی ریبون رزین و یا سوپر رزین میباشد که در برابر حلال هایی از قبیل الکل و مواد شوینده مقاوم هستند.

لیبل

لیبل بک متال Back Metal Label

لیبل پشت متال یکی از پر چسب ترین لیبل های موجود است و به دلیل خاصیت چسبندگی بالا در سطوح ناهموار، روغنی و خشن در صنایع لاستیک سازی و نساجی قابل استفاده میباشد.

کمپانی های مطرح در زمینه تولید این نوع لیبل Fasson شرکت Avery Dennsion آمریکا میباشد.

BLKR

لیبل حرارتی Thermal Label

نوعی دیگر از لیبل های پشت چسبدار میباشد که مشخصه ی اصلی آن میتوان به عدم نیاز به ریبون هنگام چاپ اشاره کرد.

از لحاظ چاپ پذیری معمولا در مقایسه با چاپ کاراکتر هایی که با استفاده از ریبون چاپ میشوند کمرنگ تر و دارای ماندگاری پایین تر میباشند.

لیبل حرارتی در د و نوع معمولی و ضدآب (Waterproof) میباشد که نوع ضد آب آن در محصولات پروتئینی که در برخی موارد در معرض رطوبت هستند استفاده میشود.

عمده مصارف در صنعت پوشاک و ترازو های فروشگاهی، صنایع غذایی، آزمایشگاه ها استفاده میگردد.

برچسب

دیپ فریز Deep Freeze

این لیبل مقاوم در برابر سرما و رطوبت تا دمای منفی 40 درجه میباشد.

جهت حفظ ماندگاری چاپ بر روی لیبل و استفاده از ریبون رزین و سوپر رزین الزامی است.

این لیبل صدفی Pearlized بوده و برای الصاق بر روی کیسه های پلاکت و پلاسما کاربرد دارد.

لیبل

لیبل پارچه ای تایوک Text tile

لیبل تایوک ساخته شده از الیاف فشرده، مقاومت بسیار بالایی از نظر پایداری دارند که غالبا برای الصاق بر روی کمربند ایمنی خودرو و یا مشخصات محصول در صنعت پوشاک و نساجی کاربرد دارند.

لیبل تایوک بدون چسب و مقاومت چاپ در برابر شست وشو میباشد.

برای چاپ باید از ریبون واش رزین و یا ریبون رزین استفاده نمود.