بارکد چیست؟

لیبل ، بارکد ، رزین
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp

بارکد چیست ؟

بارکد نوعی نمایش تصویری اطلاعات روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به نام بارکدخوان، بازخوانی کرد.

در ابتدا از بارکدخوان برای سرعت بخشیدن به کار استفاده می کردند اما امروزه به یک بخش اساسی از کسب و کار تبدیل شده و در هر صنعتی مورد استفاده هستند ، از بارکدخوان فروشگاهی در صنعت فروشگاهی و خورده فروشی و … استفاده میشود.

بارکد ، شناسایی و طبقه بندی داده ها را به راحتی فراهم می سازد و در جامعه کسب و کار مدرن جا پای خود را بسیار محکم کرده است ، این در حالی است که در سال 1970 تحلیلگران پیش بینی شکست این صنعت را کرده بودند .

تارخچه بارکد

ایده بارکد  به وسیله نرمن جوزف وودلند و برنارسیلور به وجود آمد. در سال 1948 آنها از دانشگاه Drexel فارغ التحصیل شدند. آنها بعد از شنیدن اینکه رییس یک شرکت فروش مواد غذایی می‌خواست روال پرداخت قیمت کالا را خودکار کند این ایده را خلق کردند.

بیشتر از 60 سال پیش ، دو دانشجوی فوق لیسانس یک نماد در یک فضای سفید ، با خط های سیاه و سفید برای ارائه اطلاعات مربوط به محصول در هنگام تسویه حساب و خروج را اختراع کردند ، اختراع اولین بارکد را در سال 1952 میلادی به ثبت رساند ، این بود تا در سال 1973 آقای جورج لورر ، بارکد (UPC uniform product code ) بارکد خطی را برای مصارف تجاری اختراع کرد و دو سال بعد در تاریخ 1974 اولین دستگاه بارکد خوان توسط تیم دیتالاجیک در یک سوپر مارکت به نام مارش واقع در اوهایو تست شد و صنعت بارکد اسکنر متولد گردید .

سایر صنایع  شروع به پیروی کردن از این تکنولوژی جدید کردند و این صنعت به صورت مبهوت کننده ای رشد کرد ، استفاده صنعت خودرو از بارکدخوان در کارخانه های تولیدی و فرودگاه ها هم برای ردیابی مسافران و مرتب سازی تدارکات از این محصول استفاده کردند ، پیرو بالا رفتن خدمات ، کیفیت و مکانیسم و سرعت دستگاه ها هم متناسب با نیاز مشتریان رشد یافت مثلا اشکال جدید از آن ایجاد شد تا بتواند مقدار عظیم داده را در یک کد کوچکتر قرار دهد به علاوه اسکنر های بی سیم وارد بازار شدند که قادرند اطلاعات جمع آوری شده را به طور مستقیم به کامپوتر ارسال کنند .

امروزه بارکدها در سیستم های کنترل اصالت کالا استفاده چشم گیری دارند اما چاپ این بارکد ها با روش های مختلفی صورت میگیرد که استفاده از لیبل ها و چاپ آن با استفاده از جوهر مخصوص ( رزین ) از بهترین روش ها است. در واقع برای چاپ کردن بارکد و اطلاعات بر روی سطوح و لیبل های مختلف باید از از رزین های مختلفی استفاده کرد .

شرکت بلکر اراِئه دهنده سیستم های اصالت کالا و نیز انواع لیبل ها و جوهر های مخصوص آن (رزین) تأمین کننده سیستم های مورد نیاز شما در صنایع مختلف میباشد.

جهت اطلاع از قیمت و مشاوره با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جت پرینتر صنعتی
همه مقالات

جت پرینتر های صنعتی

جت پرینتر چیست؟ جت پرینتر ترکیبی از دو کلمه جت (Jet) و پرینتر (Printer) تشکیل شده است و جت پرینتر با نام های چاپگر صنعتی،